NPU Profil (NPU Demiri) Çeşitleri – Kaliteleri – Standartları ve Fiyatları Hakkında Detaylı Bilgiler

NPI ve NPU demir çelik kullanılan imalatlarda tercih edilen çelik profil çeşitlerindendir. Her ikisi de çeşitli makine parçalarının yapımında kullanılsa da NPU ve NPI demir arasında bazı farklar bulunur. 

NPI PROFİL (NPI Demiri) ürünlerin de uygun fiyat ve çeşitliliğimiz ile Arsteel Metal Demir Çelik ve Yapı Mamulleri firması olarak talepleriniz için “ÇÖZÜME GİDEN YOL” olmaktayız.

Çelik Profil Nedir?

Ağır çeliklerin kullanılması gereken alanlarda malzemenin tonajından dolayı çeşitli sıkıntılar çıkabilir. Ayrıca çeliğin ağırlığı maliyeti de etkilediğinden imalat sırasında büyük paralar harcanmasına sebep olabilir. Bunun yerine %35-40 oranında daha hafif fakat aynı dayanıklılık seviyesine sahip çelik profiller kullanarak çeşitli avantajlar elde edebilirsiniz.

Öncelikle malzemenin ağırlığı azalacağından işlemesi ve taşıması çok daha kolay olacaktır. Bununla beraber imalat sırasında maliyetten tasarruf da edilebilir. Çelik profilin NPU demir ve NPI demir gibi pek çok farklı türü bulunur.

Çelik Profil Çeşitleri

Çelik profil çeşitleri özelliklerine göre birbirlerinden ayrılır ve her biri farklı harflerle isimlendirilir. Örneğin yazımızda üstünde duracağımız NPU, NPI demir gibi kısaltmalar kullanılır.  Sık kullanılan çelik profil çeşitleri aşağıdaki gibi sıralanabilir:

  • UAC Çelik Profili
  • HEA Çelik Profili
  • IPE Çelik Profili
  • UPN Çelik Profili
  • IPN Çelik Profili
  • NPU Çelik Profili
  • NPI Çelik Profili

NPU PROFİL (NPU Demiri)

NPU demiri geniş kullanım alanı ile çelik profiller arasında öne çıkan malzemelerden. Bu tür çelik profiller genellikle yapıların çelik konstrüksiyonlarında kullanıldığından inşaat sanayisi için oldukça önemlidir. Yedek parça sektöründe de gittikçe daha fazla tercih edilmektedir.

NPU Demiri Özellikleri Nelerdir?

NPU demiri ucu açık dikdörtgen görünümüne sahiptir.  NPU demiri kendi içinde ağırlıklarına ve ölçülerine göre farklı türlere ayrılır. NPU kısaltmasından sonra gelen sayı, çelik profilin geometrik ölçülerini belirler. Örneğin : 120 mm’lik NPU demiri’NPU 120’’ olarak adlandırılır. Dayanıklı olmaları ve kaliteleri ile öne çıkarlar.

NPU VE NPI Demiri Arasındaki Fark Nedir?

Her ikisi de geniş kullanım alanları ile öne çıksa da NPI ve NPU demir türleri arasında bazı farklılıklar bulunur:

1. İki profil arasındaki görünüş farklılığı ilk bakışta kendisini belli eder. NPU demirler dikdörtgen profil şekline yakın olup ucu açıktır. U harfini anımsatırlar. Bunun yanında NPI demir profili H harfine benzerliği ile bilinir. Aynı zamanda ‘’I’’ harfini andıran, ortası daha uzun türleri de vardır.

2. İkinci önemli fark da kullanım alanında ortaya çıkar. Genel olarak kullanım alanları benzese de NPU demir endüstriyel alanlarda kullanılmaya daha uygundur. Otomotiv sektöründe, özellikle kamyonlarda ve römorkların imalatında sıklıkla NPU çelik kullanılır. Öte yandan NPI demir ağır malzemeleri desteklemek için üretildiğinden inşaat sektöründe daha çok tercih edilirler.

NPU PROFİL ÜRETİM ARALIK – UZUNLUK – KALİTE BİLGİLERİ

  • Ebat Aralığı: NPU 30- NPU 400
  • Uzunluklar: 6 mt – 12 mt
  • S235JR ( ST37) KALİTE – S275JR (ST44) KALİTE – S355JR (ST52) KALİTE

Ebat Aralığı: 30-400

Uzunluklar: 6 mt – 12 mt

NPU PROFİL ağırlık bilgileri ve ebat-ölçü bilgileri için TIKLAYINIZ.

NPU PROFİL (NPU Demiri) fiyatları adet-kalınlık-çap-uzunluk-üretim cinsi-kalite gibi değerlere göre değişim göstermektedir.

Talepleriniz ve ihtiyaçlarınız doğrultusun da NPU PROFİL (NPU Demiri) Fiyatları, İskontoları ve Stok Bilgileri için firmamız ile iletişime geçiniz.

Diğer Hadde Mamül çeşitlerimizi de görmek ve incelemek için BURAYA TIKLAYINIZ.