Kazan-Gemi Sac Çeşitleri – Kaliteleri – Standartları ve Fiyatları Hakkında Detaylı Bilgiler

Kazan Sacı nedir ? ve Gemi Sacı nedir? Sorularına cevap arayan değerli ziyaretçilerimize en basit olarak aktaracağımız bilgiler aşağıda ki gibidir.

Kazan Sacı ve Gemi Sacı ürünlerin de Arsteel Metal Demir Çelik ve Yapı Mamulleri firması olarak işlem talepleriniz için de “ÇÖZÜME GİDEN YOL” olmaktayız.

Kazan sacları adından anlayabileceğiniz gibi kazan imalatında kullanılan çelik plaka türüdür. Genellikle kazanların iç yapılarında kullanılırlar. Kazan sacları ,basınçlı kaplar ve kazan imalatında kusursuz biçimlendirme ve kaynaklanabilirlik özellikleri sebebiyle yüksek sıcaklık ve basınç altında kullanıma makul kazan çelikleri kullanılmaktadır.
Basınçlı kaplar ve kazan imalatında, mükemmel şekillendirme ve kaynaklanabilir özellikleri nedeniyle yüksek sıcaklık ve basınç altında kullanıma uygun kazan çelikleri kullanılmaktadır. Basınçlı kap yapımında kullanılan P265GH, P295GH,P355NH, P355GH, P355NL, P355NL2, 16Mo3 kalitelerinde ürün tedariğimiz vardır. Ürünlerimizle beraber gerekli olan test raporları, sertifikalar ve ultrason testleri müşterilerimize eksiksiz bir şekilde sunmaktayız.

SIK KULLANILAN KAZAN SAC KALİTE BİLGİLERİ

Kazan çeliklerinin kaynak kabiliyetini sınıflandırırken, ısıl işlem özellikleri dikkate alınır. Dolayısıyla piyasada kullanılan kazan çelikleri, normalize edilmiş veya sertleştirilip temperlenmiş halde satılmaktadırlar.

P265GH KALİTE KAZAN SACI
Ürün Özellikleri: P265GH kalitesi, kazanlar, boruların flanşları ve toplayıcılar gibi buhar üreten tesislerdeki makinelerin temel malzemesidir. Yaklaşık 450 ° C  duvar sıcaklıklarına kadar kullanılabilir..
Kullanım Alanları: Kazanlar, borular, flanşlar ve toplayıcılar.

P355GH KALİTE KAZAN SACI
Ürün Özellikleri: Bu çelik kaliteleri iyi bir kaynak yapılabilirliğe sahiptirler. P355GH genellikle kazanlar, basınçlı kaplar ve sıcak sıvılar taşıyan boru üretiminde kullanılırlar. 
Kullanım Alanları: Kazanlar, borular, flanşlar ve toplayıcılar.

16MO3 KALİTE KAZAN SACI
Ürün Özellikleri: 16Mo3 özellikle kazanlar, kızdırıcı borular, sıcak buhar boruları ve toplayıcı borular, soba boruları ve kanalları, eşanjör için boru malzemesi ve petrol rafine etme endüstrisi için uygundur. Yaklaşık 530 ° C duvar sıcaklığına kadar sürekli çalışmada kullanılabilir.
Kullanım Alanları: Kazanlar, borular, flanşlar ve toplayıcılar.

KAZAN SAC KALINLIK VE ÖLÇÜ BİLGİLERİ

Et Kalınlığı: 4mm – 100mm

Enler: 1,5mt – 2,5mt

Boylar: 3mt veya 12mt

GEMİ SACI

Gemi sacı ingotlarından ısıl işlemler uygulanarak saflaştırma ve şekillendirme işlemleriyle elde edilir. Ana unsurları büyük ölçüde demir ve kontrollü miktarda karbondur. Gemi sacı üretimin de metal bazlı olmayan kükürt, silikon ve fosfor gibi maddelerin miktarının en azda tutulması önemlidir. Çelik malzemenin teknik karakteristikleri kimyasal yapı değişikliği ile sağlanır. Örneğin; çekme mukavemeti çelikteki karbon miktarını değiştirerek veya kimyasal yapıya krom, nikel, manganez gibi alaşım maddeleri katılarak değiştirilebilir. Genelde karbon miktarının arttırılması çeliğin sertliğini arttırır. Gemi inşaatında genelde kullanılan çelik fiyat, özellik ve bulunabilirlik yönünden uygun olan “yumuşak çelik (= mild steel)” malzemedir. Soğuk ve sıcak şekil vermeye ve kaynağa uygun olan bu malzemenin işleme sıcaklıklarında mekanik özelliklerinde önemli bir değişme gözlenmez. Ancak çok düşük sıcaklıklarda darbe sertliğini kaybeder, kırılganlık kazanır ve bünyede kırılganlık zafiyeti (= brittle fracture) yaratabilir. Bir çeliğin gemi inşaatında kullanılabilmesi için gemiyi belgeleyecek klas kurumunca denetlenmiş, test edilmiş ve damgalanmış olması gerekir. Klas kurumları gemi inşaatında kullanılan çelikleri belirli bir gruplandırmaya tabi tutmuş ve bunlara A’dan E’ye semboller vermiştir. Genelde A ve B yumuşak çelik türleridir.

GEMİ SACI KALİTE BİLGİLERİ

Gemi inşa çelik levha                                                : Grade A ,Grade B, Grade D , Grade E

Yüksek mukavemetli  gemi inşa çelik levha     : AH32 , DH32 , EH32 , AH36, DH36, EH36 , DH40 , EH40 ,FH32 , F36 , FH40

GEMİ SACI KALINLIK VE ÖLÇÜLERİ

Et Kalınlığı: 4mm – 100mm

Enler: 1,5mt – 2,5mt

Boylar: 6mt veya 12mt

Kazan Sacı ve Gemi Sacı fiyatları kalınlık- ölçü – kalite – miktar – özellik gibi çeşitliliğinden dolayı değişiklik göstermektedir.

Talepleriniz ve ihtiyaçlarınız doğrultusun da Kazan Sacı ve Gemi Sacı fiyatları ve stok-termin bilgisi için iletişime geçiniz.

Diğer Sac çeşitlerimizi de görmek ve incelemek için BURAYA TIKLAYINIZ.