Hollanda Profil Çeşitleri – Kaliteleri – Standartları ve Fiyatları Hakkında Detaylı Bilgiler

Hollanda profili özel üretimde kullanılan bir profil çeşididir. Normal profil görünümünde olan bu haddenin diğer profillerden farkı tek bir kısmında p harfi benzeri bir çıkıntı bulunmasıdır. Bu sac, demir ve çelik profilleri benzeri bir sac olmasına rağmen, kilitlenebilir bir özelliğe de sahiptir. Kenarında bulunan çıkıntı ile yan yana aynı profilin kullanılmasına olanak sağlar. İki parçayı birleştirmek için köşebent ya da kare profil kullanılabilir. Isıyı iletebilen yapıya sahip olan Hollanda profili su sızdırmama özelliği de taşımaktadır. Hollanda profilleri gemi inşaatı ile sanayisinde köşebent, lama ve profillerin alternatifi olarak kullanılmaktadır. Gemi imalatında çok sık kullanılan Hollanda profilleri kolay bulunabilir ve monte edilebilir. Paslanmaya karşı dayanıklı olması sebebiyle tercih edilen bir profil çeşididir. Sağlam olması bakımından uzun süre dayanacak ürünler ortaya çıkarmakta ve iletken olarak elektrik tesisatı kurmaya duyarlı bir malzemedir.

Hollanda Profiller birçok sektör içerisinde kullanım göstermektedir. Aşağıda örnek olarak Hollanda profillerin başlıca kullanım alanları belirtilmiştir,

  • İnşaat sektöründe,
  • Gemi inşası ve bakım sektöründe,
  • Uçak yapımı, inşası sektöründe,
  • Tanker yapımı, inşası sektöründe,
  • Tank yapımı, inşası sektöründe,
  • Tersane tesislerinde gibi yüksek mukavemet ile kalite-özellik tercihi olan sektörler de Hollanda Profili kullanılmaktadır.

Hollanda Profil fiyatları kalınlık-ölçü-kalite gibi özelliklerine göre değişim göstermektedir.

Hollanda profillerin üretim aralıkları ve başlıca kullanılan kalite standartları ise;

Ebat Aralığı : 60mm ile 430mm Aralığındadır.

A GRADE – B GRADE – AH32 GRADE – AH36 GRADE Belirtilen Kalite Standartlarında Hollanda Profil ürünleri üretilmektedir.

Talepleriniz ve ihtiyaçlarınız doğrultusun da Hollanda profil fiyatları ve stok-termin bilgisi için iletişime geçiniz.

Diğer Profil çeşitlerimizi de görmek ve incelemek için BURAYA TIKLAYINIZ.