Galvaniz Sanayi Boru Çeşitleri – Kaliteleri – Standartları ve Fiyatları Hakkında Detaylı Bilgiler

Galvanizli borular, galvaniz türlerinden biri olan çeliğin sıcak daldırma tekniği ile çinko ile kaplanmasıyla elde edilen ürünlerdir. Ancak, ilk önce galvanizlenecek çeliğin özellikleri incelenmelidir. Çelik, fosfor ve silikon açısından zenginse galvanizlenebilir. Günümüzde galvanizli borular, yağışa karşı üstün dirençlerinden dolayı ayrıca ekonomik olması sebebi ile sıklıkla tercih edilmektedir. Galvanizli borular geri dönüşüme uygun olduğu için birçok kez kullanmak mümkündür.

Suya, korozyona ve paslanmaya dayanıklı olduğu için aşınma etkilerinin yüksek olduğu Denizcilik, İklimlendirme, Tarım Makineleri sektörlerinde yaygın olarak kullanım ve uygulama alanı bulabilmektedir.

Galvaniz borular (GZR), kireçlenme, paslanma ve korozyon etkilerini önlemek amacıyla çinko kaplama uygulanan boru profildir. Yüksek mukavemeti ve direnci sayesinde pastan, kireçten etkilenmez ve korozyon etkilerini azaltır. Bu sayede uzun ömürlü olarak betimlenir.
Galvaniz boru ürünleri 3 (üç) tür de üretilmektedir,

 1. Galvaniz sacdan üretilerek elde edilen Galvaniz boru (GZR) (PREGALVANİZ)
 2. (HR) Siyah boru veya (CR) DKP boru çeşitlerinin (HDG) Sıcak Daldırma ile Galvaniz Kaplama yöntemi ile elde edilen Galvaniz Boru
 3. (HR) Siyah boru veya (CR) DKP boru çeşitlerinin (EDG) Elektro Daldırma ile Galvaniz Kaplama yöntemi ile elde edilen Galvaniz boru (mukavemeti diğer çeşitlere göre daha düşüktür.)

(GZR) Galvaniz Borular birçok sektör içerisinde kullanım göstermektedir. Aşağıda örnek olarak (GZR) Galvaniz Boruların başlıca kullanım alanları belirtilmiştir,

 • İnşaat sektöründe,
 • Dış cephe kaplama ve güçlendirmelerinde,
 • Seracılık sektöründe,
 • Drenaj hizmetlerinde,
 • Dekorasyon sektöründe,
 • Gemi sektöründe,
 • Saha ve alan kapama sektörlerinde,
 • Otomotiv sektöründe,
 • Sulama, havalandırma ve iklimlendirme sektöründe,
 • Yapı ürünlerinde gibi birçok sektörün vazgeçilmez tercihi (GZR) Galvaniz Borular veya Galvaniz Kaplı Borular aktif olarak kullanılmaktadır.

(GZR) Galvaniz Boruların üretim aralıkları ve kalite standartları ise;

Ebat Aralığı : 16mm – 139mm

Kalınlık Aralığı : 0,7mm – 4mm               

DX51 – DX52 – DX53 – DX54, S220GD – S280GD –S320GD – S390GD, S420GD – S450GD – S550GD Belirtilen Kalite Standartlarında Galvaniz Boru ürünleri üretilmektedir.

Mikron oranı talebine göre de Sıcak Daldırma Galvaniz kaplama veya Elektro Daldırma Galvaniz kaplama işlemi yapılmaktadır.

(GZR) Galvaniz Boru fiyatları kalınlık-ölçü-kalite-mikron gibi özelliklerine göre değişim göstermektedir.

Talepleriniz ve ihtiyaçlarınız doğrultusun da (GZR) Galvaniz boru fiyatları ve stok-termin bilgisi için iletişime geçiniz.

Diğer Boru çeşitlerimizi de görmek ve incelemek için BURAYA TIKLAYINIZ.