Doğalgaz Borusu Çeşitleri – Kaliteleri – Standartları ve Fiyatları Hakkında Detaylı Bilgiler

Doğalgaz borusu üretiminde çelik ve bakır en çok kullanılan ve tercih edilen ürünler olmak ile beraber aynı zamanda PE ve PVC borularda kullanım alanlarına göre değişmektedir.

Doğalgaz boruları ihtiyaca göre talep edilen sektörel standartlar ve kalite gerekliliklerinde üretimi sağlanarak Arsteel Metal Demir Çelik ve Yapı Mamulleri olarak tedarik edilebilmektedir. Doğalgaz borularının ağızları kaynak ağızlıdır ve standart olarak 30 derece olsa da ihtiyaca göre 45 ve 60 derece olarak üretilebilmektedir. Polietilen kaplı (PE KAPLI) olarak da üretimi yapılabilmektedir.

Doğalgaz borularının üretimindeki hammadde tedariğin de; malzeme yapısı homojen, güvenilir ve doğru mekanik özelliklere sahip, tokluğu yüksek çelik hammadde kullanılmaktadır. Kullanılan hammaddenin proses başlangıcından sonuna kadar izlenebilirliği mevcuttur.

Doğalgaz Boruların da uygun fiyat ve çeşitliliğimiz ile Arsteel Metal Demir Çelik ve Yapı Mamulleri firması olarak talepleriniz için “ÇÖZÜME GİDEN YOL” olmaktayız.

Doğalgaz Borularının Kullanım Amaç ve Yerleri ;

Doğalgaz Hatları
LPG Tesisatları
Petrol ve Petrokimyasal İletim Hatları
Maden Taşıma Sektörü
Kuyu Sondaj
işlerin de kullanımı sağlanmaktadır.

Doğalgaz Borusu Tedarik Edilen Üretim Aralığı

  • Dış Çap 21,3 mm (1/2”) ~ 339,7 mm (13 3/8”)
  • Et Kalınlığı 2,00 mm ~12,70 mm
  • Boy Uzunlukları 5,00 – 18,30 m.*

*Standart olarak 6 metre üretilmektedir.

Doğalgaz Borusu Tedarik Edilen Üretim Standartları & Çelik Kaliteleri

Doğalgaz boruları aşağıdaki tabloda yer alan üretim standartlarında ve kalitelerindeki çelikten üretim yaptırılarak tedarik edilmektedir.

EN ISO 3183
(EN 10208 – 2)   
L245, L290, L360, L415, L450, L 485
API 5LGr-A, Gr-B, X42, X46, X52, X60, X65, X70

Kaynak Ağzı Açma Standartları

Tüm doğalgaz boruları kaynak ağızlıdır. Standart stok ürünleri 30° olup, talep edilmesi halinde 45° ve 60° açıyla kaynak ağzı açılabilmektedir. 

Doğalgaz Borusu Standart Stokları:

1/2”- 3” arası doğalgaz boruları EN ISO 3183 standardın da Siyah Astar Boyalı ve PE kaplı olarak stoklara üretilmektedir.
4”-12” arası doğal gaz boruları EN ISO 3183 ve API 5L standartlarında Siyah Astar Boyalı ve PE kaplı olarak stoklara üretilebilmektedir.

Doğalgaz Boru fiyatları adet-kalınlık-çap-uzunluk-üretim cinsi-kalite gibi değerlere göre değişim göstermektedir.

Talepleriniz ve ihtiyaçlarınız doğrultusun da Doğalgaz Boru Fiyatları, İskontoları ve Stok Bilgileri için firmamız ile iletişime geçiniz.

Diğer Boru çeşitlerimizi de görmek ve incelemek için BURAYA TIKLAYINIZ.